در دومین نشست حلقه »بچه های ایران آینده« ؛ نوجوانان با »هفت خوان« به استقبال بزرگداشت فردوسی می روند. دومین نشست حلقه »بچه های ایران آینده« با عنوان »هفت خوان« به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در فرهنگسراهای شهر تهران برگزار می شود. 

به گزارش ایرنا پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر؛ در دومین نشست »حلقه بچه های ایران آینده « نوجوانانی که در جشنواره »قصه ایران آینده« و در نشست گرامیداشت روز سعدی شرکت کرده بودند، دست به قلم می شوند تا به بهانه روز پاسداشت زبان فارسی و گرامیداشت حکیم فردوسی، ضمن آشنایی با این شاعر ایرانی و خوانش حکایاتی از شاهنامه، داستان های کوتاه خود را بدون استفاده از واژگان غیرفارسی خلق کنند. 

هدایت نوجوانان به رویاپردازی امیدوارانه، آشنایی با تکنیک های اولیه خلق داستان کوتاه، توجه و تمرکز بر ریشه واژگانی که در گفتار و نوشتار مورد استفاده قرار می گیرد از جمله نکات مورد توجه این نشست است. 

در پایان این نشست ها که تا ۲۷ اردیبهشت ماه در فرهنگسراهای شهر تهران برگزار می شود، نوجوانان آثار خود را می خوانند و به رای شرکت کنندگان بهترین اثر انتخاب می شود و برای چاپ در فصلنامه »ایران آینده« به دبیرخانه جشنواره ارسال می شود. 

نشست حلقه »بچه های ایران آینده« با هدف شناسایی، پرورش و شکوفایی نوجوانان مستعد در زمینه نویسندگی و گسترش فعالیت حلقه های نوجوانان فرهنگسراها برگزار می شود. 

علاقه مندان برای شرکت در این نشست ها و همچنین کسب اطالعات بیشتر می توانند به نزدیک ترین فرهنگسرای محل سکونت خود و یا به درگاه رسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مراجعه کنند.


منبع:روزنامه ابرار،آینه هنر،صفحه6،چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش